Randori Strona Główna
 Album   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Obecny czas to 2018-12-17, 07:03
Randori Strona Główna » Tematy fabularne
Zobacz posty bez odpowiedzi
 
 Tematy fabularne   Tematy   Posty   Ostatni post 
  
Położone w bliżej nieokreślonym miejscu w regionie Kantō, otoczone mnóstwem porośniętych gęstymi lasami gór. Na pierwszy rzut oka przypominać może olbrzymi skansen – szeregi niewielkich domków rodem z dziewiętnastowiecznego Tokio, ascetyczne warunki mieszkalne i tłumy ludzi w tradycyjnych japońskich strojach. W samym miasteczku znaleźć można wszystko to, co w każdej miejscowości wczasowej: restauracje, nieduże bary, kwatery do wynajęcia i rozrywki różnego rodzaju, od drobnych festynów tematycznych po pokazy sztuk walki czy zawody yabusame. W centrum znajduje się owalny rynek, gdzie znaleźć można dużą tablicę ogłoszeń, która informuje o wszystkich nadchodzących wydarzeniach, a także nieco mniejszą, gdzie uczniowie Nakamura-ryū i Shinseki-ryū mogą pozostawiać obwieszczenia informujące o chęci wyzwania kogoś na pojedynek. Znajduje się tam także zabytkowa studia i dwie małe kapliczki. Od rynku odchodzą cztery proste drogi. Dwie z nich prowadzą do szkół kenjutsu, trzecia do pobliskiej świątyni, zaś czwarta biegnie w stronę gór i znika w głębi lasu – to właśnie ta droga prowadzi do cywilizacji.
   
3 38 2013-05-10, 16:40
Hikaru Ostatni post
  
Szkoła kenjutsu położona dwa kilometry na zachód od miasteczka turystycznego. Prowadzi do niej prosta, gruntowa droga, z obu stron otoczona łąkami będącymi niegdyś olbrzymimi polami uprawnymi. Szkoła znajduje się za niewielkim wzniesieniem i z dużej odległości jest praktycznie niewidoczna.
W skład całego kompleksu wchodzą trzy budynki mieszkalne (dwa przeznaczone dla uczniów, jeden dla nauczycieli), ogromne dojo, mała sala do medytacji, sala jadalna oraz mała stajnia stanowiąca dom dla czterech wierzchowców. Wszystkie budynki ustawione są wokół brukowanego dziedzińca, od którego odchodzą dwie wąskie dróżki. Pierwsza z nich biegnie do północnego ogródka zen znajdującego się na tyłach salki do medytacji, zaś druga prowadzi poza mury szkoły, do południowego ogrodu, gdzie odbywają się treningi kyūjutsu. Niedaleko szkoły, na szczycie najwyższego z pobliskich wzgórz, znajduje się stara buddyjska świątynia, stanowiąca jedną z trzech największych atrakcji turystycznych w okolicy. Idąc na zachód, prędzej czy później trafi się także na stary szlak niegdyś uczęszczany przez tamtejszych mnichów, prowadzący przez lasy porastające zbocza okolicznych gór.

   
10 161 2013-06-06, 13:30
Ruko Ostatni post
  
Shinseki-ryū położona jest na wschód od miasteczka, oddalona od niego o około półtora kilometra. Prowadząca do niej droga przecina tamtejszą rzekę i dalej biegnie przez las, w pewnym momencie łącząc się ze starym szlakiem górskim utworzonym przez mnichów.
Podobnie jak w przypadku Nakamura-ryū, cały kompleks składa się z siedmiu głównych budynków i owalnego, brukowanego dziedzińca, jednak zamiast dwóch ogrodów zen, znajduje się tam jeden ogromny ogród, na środku którego zlokalizowane jest duże oczko wodne zamieszkane przez kilka karpi koi. Ogród ten służy zarówno jako miejsce relaksu między zajęciami, jak i miejsce treningów łucznictwa – na każdym drzewie, na różnych wysokościach zawieszone są tarcze służące za cele dla uczniów.
Opuszczając mury szkoły drugim wyjściem, dociera się na rozległą polanę, na której krańcu można dostrzec zarys majestatycznego budynku. Jest to druga najważniejsza atrakcja turystyczna okolicy, zabytek architektury i religii – stara buddyjska świątynia, kilkaset lat temu przejęta i zamieszkana przez jezuitów, spalona w 1600 roku, a następnie na nowo odbudowana.

   
8 81 2013-06-12, 20:11
Kaminari Ostatni post
  
Miasteczko otoczone jest z każdej strony łąkami, które – im bardziej oddalić się od zabudowań – zaczynają ustępować miejsca gęstym lasom porastającym zbocza okolicznych wzgórz i pagórków. Tuż za miastem znajduje się jedno duże wzniesienie, na szczyt którego prowadzą szerokie, kamienne schody. Po minięciu kilkudziesięciu stopni i przejściu przez dwie zabytkowe bramy torii, dociera się na prowizoryczne pole walki, gdzie uczniowie z Nakamura-ryū i Shinseki-ryū często toczą ze sobą różne pojedynki. Kierując się cały czas na północ od centrum, idąc wzdłuż tutejszej rzeki, w pewnym momencie ujrzy się przed sobą jezioro. Duże, ale niezbyt głębokie; nad jego brzegiem stoi zabytkowa posiadłość jeszcze z epoki Edo, będąca chyba największą atrakcją turystyczną w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Na północ od jeziora znajduje się duża, otwarta przestrzeń, z jednej strony ograniczona lasem. Biegnąca wzdłuż jego granicy piaskowa droga pełni rolę toru do ćwiczeń yabusame.
   
1 5 2013-05-24, 19:03
Jack Ostatni post

[ Preferencje

Nowe posty    Brak nowych postów    Forum Zablokowane

ShoutBox
Wiadomość:    

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Forum udostępnione przez serwis Webplus -

Theme xandgrey created by spleen modified v0.3 by warna

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 6